فرتاش  متولد سال 1364  است. از کودکی صدای موسیقی در گوشش بود. مادرش موسیقی کلاسیک گوش می داد و برادرش هم ازنوجوانی به موسیقی علاقه داشت و کیبورد و پیانو می نواخت.و همین امر باعث شد فرتاش هم به موسیقی علاقمند شده ود و از حدود 7 سالگی نوازندگی کیبورد را شروع کند . او  پس از مدتی فراگیری پیانو را نیز آغاز کرد و  تا سن 14 سالگی این مسیر را ادامه داد. سپس فعالیت جدی خود را در زمینه ی ساز گیتار از همین سن پی گرفت .در ابتدا گیتار پاپ را شروع کرد و بعد از آن به سبک کلاسیک علاقمند شد و در رشته گیتار کلاسیک از محضر استاد نوید صراف بهره برد .

او سرانجام علاقه خود را در گیتار پاپ یافت و به این سبک تغییر رشته داد و سه سال بعد به دلیل پیشرفت سریع، تدریس را در همین زمینه آغاز کرد.سپس به یادگیری گیتار الکتریک پرداخت.
فرتاش علاوه بر ساز به علوم آوازی نیز علاقه داشت و دوره صداسازی آواز پاپ-کلاسیک را نزد استاد محمدرضا صادقی (تک خوان ارکستر ملی تهران و عضو گروه کر ارکستر سمفونیک) به مدت 2 سال فرا گرفت. او علوم تئوری، سلفژ، هارمونی و ریتم را نزد استاد سعید هنرمند آموخت و در زمینه ی تدریس تئوری موسیقی و  صدا سازی  فعالیت هایی را شروع کرد.

فرتاش با نمره بالا موفق به دریافت کارت مربیگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و تدریس را به عنوان حرفه اول خود برگزید.
از دیگر فعالیت های او آهنگسازی ، تنظیم و نوازندگی در  استودیو می باشد .قطعات و آلبومهای بسیاری را ساز زده  که این آثار را میتوانید از اینجا بشنوید .و خود او نیز آثار بسیاری دارد که به زودی منتشر خواهد شد.